Witamy

Jesteśmy młodą, ale szybko rozwijającą się firmą, która pracuje w sferze przetwórstwa owoców i ziół. W naszej szerokiej ofercie można znaleźć mrożone owoce, suszone owoce i zioła, mrożone oraz suszone wytłoki, a także pestki jagód. Atutem naszej firmy są pracownicy, którzy posiadają bogate doświadczenie w branży mrożonych i suszonych owoców, jak również otwartość na zaspokajanie potrzeb naszych kontrahentów. Jesteśmy nie tylko firmą importowo-eksportową, należy wspomnieć, że we współpracy z polskimi partnerami tworzymy bardziej wartościowe produkty dopasowane do stale rosnących oczekiwań klientów. Jak widać, nawet w tradycyjnym biznesie owocowym jest miejsce na innowacje.

Historia

2015 – Firma Frunutex Sp. z o. o. powstała w Lublinie. Lubelszczyzna jest krajowym liderem wielu upraw rolniczych i sadowniczych. Takie położenie geograficzne daje nam dostęp do lokalnie uprawianych owoców oraz do dziko rosnących jagód na Ukrainie, którą dzieli od Lublina zaledwie 90 km. Głównym przedmiotem działalności był wówczas import mrożonych i suszonych jagód, zarówno konwencjonalnych, jak i ekologicznych.
2016 – pierwsze dostawy do Ameryki Północnej. Nasz asortyment poszerzył się o wytłoki owocowe i pestki.

Misja

Natura hojnie obdarza nas swymi dobrami a naszą misją jest obdarowanie konsumentów zdrowymi produktami. W naszej ofercie znajdują się nie tylko mrożone czy suszone owoce, dostarczamy również wytłoki owocowe – pozostałości z produkcji soków, które są doskonałym nutraceutykiem. Pestki jagód mogą posłużyć jako baza do produkcji olejków kosmetycznych i farmaceutycznych.
Naturalne produkty są wartościowe i zdrowe tylko wtedy, kiedy wiemy jak i gdzie rosną, oraz z jakich pochodzą upraw zanim trafią do klienta. Naszą misją jest zagwarantowanie bezpiecznego łańcucha dostaw produktów prosto z pola do klienta, to właśnie dlatego współpracujemy ze starannie wyselekcjonowanymi dostawcami, których osobiście odwiedzamy.

Nasi Partnerzy

Gama Olejnicki (Polska)

button-olejnicki

Shans Vik Ltd (Ukraina)

Logo ShansVik
Ukraiński producent suszonych ziół i jagód

Producenci soków

Oprócz dostarczania surowców do tłoczenia – jesteśmy również zainteresowani zakupem wytłoków owocowych (suszonych lub mrożonych), prosimy o kontakt.